За пацієнтів без декларацій медзакладам можуть припинити сплачувати вже з 1 квітня

МОЗ України опублікувало проект постанови КМУ якою пропонується припинити нараховувати медзакладам кошти за «червоними списками» з 31 березня для економії бюджетних коштів у розмірі 360 157,5 тис. грн.

«Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою економії бюджетних коштів, виділених на первинну медичну допомогу шляхом пришвидшення переходу закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу на повне фінансування за «зеленим списком» та припинення дії «червоного списку» з 1 квітня 2019 року. Також проектом запропоновано удосконалити окремі аспекти казначейського обслуговування оплати послуг первинної медичної допомоги за договорами про медичне обслуговування населення», — йдеться в тексті проекті постанови КМУ.

Нагадуємо, що за прийнятим держбюджетом, було передбачено фінансування за пацієнтів, які ще не обрали свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра та не підписали декларацію. Розмір фінансування в середньому складав 120 гривень на рік. Кошти нараховувались медзакладам за тих пацієнтів, які проживають в районі до якого заклад прив’язаний – кошти за «червоним списком». Таке фінансування було передбачено до 30 червня.

У МОЗ переконані, що темпи підписання декларацій високі, тому негативного впливу через прийняття цієї постанови не буде. В той же час в проекті постанови вказано, що від потребує правової оцінки, а також відсутня інформація щодо забезпечення медичної допомогою пацієнтів, які не обрали свого сімейного лікаря або відмовляються від підписання декларації,

«Економія бюджетних коштів, виділених на первинну медичну допомогу в розмірі 360 157,5 тис. грн. шляхом пришвидшення переходу закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу на повне фінансування за «зеленим списком» та припинення дії «червоного списку» з 1 квітня 2019 року», — пояснюють автори проекту постанови.

КНП "Міська дитяча стоматологічна поліклініка № 1" ХМР

detstomat_1@ukr.net

61144, м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 75, 524 м/р