Skip to main content

ПРО НАС

КНП «Міська дитяча стоматологічна поліклініка № 1» ХМР організована в січні 1990 року і відкрита в серпні 1993 року на честь 50-річчя визволення м. Харкова від німецько-фашистських загарбників. Поліклініка розташована в 2-поверховій реконструйованій будівлі по вул. Гвардійців-Широнінців, 75.

За поліклінікою закріплено 80 вулиць, 59 провулків, 4 проспекти Московського, частини Немишлянського та частини Київського районів. Поліклініка обслуговує дитяче населення від 0 до 18 років. Прийом пацієнтів проводиться в дві зміни.

Режим роботи:

  • понеділок – п’ятниця з 8.00 до 20.00
  • субота – з 8.00 до 18.00
  • вихідний – неділя
  • святкові дні – з 8.00 до 17.00

КНП «Міська дитяча стоматологічна поліклініка № 1» ХМР проходила акредитацію в 1999р., 2003р., 2006р., 2009р., 2012р.,2015р. і 2018 році з отриманням Сертифікату першої категорії.

В 2018 році поліклініка отримала ліцензію на проведення медичної практики за спеціальностями: організація і управління охороною здоров’я, дитяча стоматологія, терапевтична стоматологія, хірургічна стоматологія, ортодонтія, ортопедична стоматологія, анестезіологія, фізіотерапія, рентгенологія, сестринська справа, медична статистика.

КНП «МДСП №1» ХМР є організаційно-методичним центром дитячої стоматологічної служби м. Харкова, базою навчання лікарів-інтернів за фахом стоматологія дитячого віку і ортодонтія і базою проходження виробничої практики студентів Харківського національного медичного університету.

У складі поліклініки два лікувальних відділення, в яких є: терапевтичні кабінети, кабінет пародонтології і захворювань слизової оболонки порожнини рота, хірургічний кабінет, ортодонтичні кабінети , кабінет профілактики стоматологічних захворювань, а також допоміжні кабінети: фізіотерапевтичний кабінет, рентгенологічний кабінет, зуботехнічний кабінет, кабінет централізованої стерилізаційної обробки медичного інструментарію, кабінет медичної статистики, реєстратура. Всі кабінети відповідають санітарно-гігієнічним нормам.

В поліклініці працює дружний колектив кваліфікованих фахівців медиків, з яких мають вищу кваліфікаційну категорію – 21 особа, першу кваліфікаційну категорію – 20 осіб, другу кваліфікаційну категорію – 4 особи, а також службовців і працівників адміністративно-господарського підрозділу.

Завдяки використанню високоефективних знеболювальних медикаментів і високоякісних пломбувальних матеріалів для кореневих каналів і зубів, всі втручання безболісні і ефективні.

Лікарі знайдуть підхід до вашої дитини, проведуть повне обстеження порожнини рота, навчать дитину правилам гігієни і правилам чищення зубів. Нададуть кваліфіковані рекомендації по догляду за порожниною рота і профілактики основних стоматологічних захворювань, допоможуть у виборі засобів індивідуальної гігієни для дитини в залежності від віку та наявності певних змін в стоматологічному статусі, призначать противокариозного дієту.

Лікарі-стоматологи дитячі проведуть професійну чистку зубів, герметизацію фісур і сліпих ямок, насичення зубів мінеральними компонентами (розчини для аплікацій та електрофорезу, лаки ,що містять мінерали, гелі з високим вмістом фтору). Пролікують неускладнений і ускладнений карієс (пульпіт, періодонтит) сучасними пломбувальними матеріалами, а методом депофореза гідроксиду медікальція пролікують хронічні форми періодонтитів з обов’язковим рентгенологічним контролем якості пломбування кореневих каналів і за показаннями призначать фізіотерапевтичне лікування.

Лікарі-стоматологи-ортодонти запропонують лікування зубощелепних аномалій у дітей: лікування зйомними апаратами (пластинками) та сучасними профілактичними спеціалізованими апаратами – трейнерами, ретейнерами, міобрейсами (за показаннями). При ранньому видаленні зубів проводиться раннє протезування тимчасового прикусу для відновлення функції раціонального жування з метою запобігання порушення мовотворення.

Лікарі-стоматологи-хірурги проводять видалення зубів (фізіологічна зміна, за необхідності – при ускладненому карієсу); амбулаторні операції: пластика вуздечки верхньої губи та пластика вуздечки нижньої губи, язика; використовують сучасні знеболюючі анестетики при проведенні хірургічних втручань. При введенні анестетика, як для лікування зубів, так і хірургічного втручання, проведуть «прік-тест» – експрес метод-діагностику для визначення реакції організму на медичні препарати (анестетик).

Для лікування захворювань слизової оболонки порожнини рота і пародонту функціонує пародонтологічний кабінет, де дитині нададуть кваліфіковану допомогу при гострих запаленнях слизової оболонки порожнини рота і призначать комплексне лікування відповідно до встановленого діагнозу.

Лікарі-стоматологи і молодші медичні фахівці з медичною освітою (середні медичні працівники) постійно підвищують свій професійний рівень шляхом відвідування науково-практичних конференцій та семінарів зі стоматології і навчаючись на курсах підвищення кваліфікації в навчальних закладах післядипломної освіти.