Фізіотерапевтичний кабінет

Розташований на 2-му поверсі, кабінет № 28.

Фізіотерапевтичні методи в стоматології успішно використовуються у профілактиці, лікуванні та діагностиці захворювань цього профілю.

Медична сестра з фізіотерапії:

  • Лукіна Валентина Миколаївна, вища категорія, стаж роботи 38 років.

У лікуванні стоматологічних захворювань викорис-товуються природні і штучні фізичні фактори, включаючи:

  • постійний електричний струм низької напруги; імпульсні струми низької частоти і низької напруги; змінні електричні струми високої частоти; електричні, магнітні і електромагнітні поля – електротерапія;
  • світлолікування (фототерапія);
  • ультразвукову терапію;

Дарсонвалізація. Апаратом для дарсонвалізації «Іскра -1» проводиться метод електротерапії, який заснований на використанні змінного імпульсного струму. Метод має протизапальну та знеболювальну дію, покращує трофіку в тканинах пародонту, підвищує еластичність судинних стінок, покращує циркуляцію крові, зміцнює ослаблену і чутливу емаль зубів. Метод ефективний при пародонті, періодонтиті, папіліті, альвеоліті.

Електрофорез. Цей метод дозволяє вводити в організм лікарські препарати, використовуючи електричний струм малої сили, який проводиться апаратом «Поток-1». У результаті ліки накопичуються безпосередньо в місці запалення. Має знеболюючі, протизапальні властивості, покращує кровообіг та обмінні процеси в організмі. Найчастіше застосовується для лікування каналу зуба при пульпіті, періодонтиті, кісті, гранульомі зуба. Електрофорез ефективний при хірургічних втручаннях.

УВЧ-терапія. Заснована на використанні струму ультрависокої частоти. Проводиться апаратом УВЧ-30 для лікування періодонтиту, періоститу, захворювань ясен. Завдяки електричному струму в клітинах ясен нормалізується обмін речовин, поліпшується кровотік і лімфотік в тканинах, зменшується набряк. Має протибактеріальні та знеболюючі властивості, стимулює захисні сили організму.

УЗТ–терапія. Метод використовується при лікуванні захворювань пародонта, періодонтита, альвеоліта, періостита, глосита, невралгії трійчастого нерву та ін. Лікування ультразвуком виконують на апараті УЗТ – 1.01 в безперервному та імпульсному режимах з інтенсивністю випромінювання 0,05 — 0,6 вт/см

Сантиметрохвилюва терапія (СМХ) – Метод лікування виконується апаратом СМХ- 150-1 «Луч 11», який заснований на здатності мікрохвиль покращувати регулюючу функцію центральної нервової системи, розширювати кровоносні судини мікроциркуляторного русла, збільшувати кровообіг і зменшувати гіпоксію тканин органів, сприяти прискоренню процесів регенерації в ушкоджених тканинах, змінювати імунологічну реактивність організму. Застосовується при лікуванні невралгій, стоматитів, гінгівітів, реабілітації переломів лицевих кісток.

 

КНП "Міська дитяча стоматологічна поліклініка № 1" ХМР

detstomat_1@ukr.net

61144, м. Харків, вул. Гвардійців Широнінців, 75, 524 м/р